خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

کانون وکلای فلسطین: علیه شرکت کنندگان در نشست منامه اقامه دعوا می کنیم

به گزارش روزنامه القدس العربی، «جواد عبیدات» رییس کانون وکلای فلسطین گفت: قرار است گروهی از وکیلان زبده فلسطینی علیه شرکت کنندگان در نشست منامه به اتهام تعرض به امنیت بین الملل طرح شکایت کنند.
وی افزود: اتحادیه وکلای کشورهای عربی هم اعلام کرده است که تا پایان نشست و اعلام نتایج حاصل از آن منتظر می ماند و چناچه خروجی نشست با قطعنامه های سازمان ملل در تعارض باشد، اقدامات لازم قانونی انجام خواهد شد
نشست منامه به عنوان گام اول و فاز اقتصادی طرح آمریکایی «معامله قرن» قرار است امروز و فردا در بحرین برگزار شود.
کارشناسان نشست منامه را زمینه ساز اجرای طرح “دونالد ترامپ” رئیس جمهوری آمریکا برای حل یکطرفه ماجرای فلسطین می دانند که از سوی “جرد کوشنر” داماد و مشاورش برای اجرایی شدن پیگیری می شود. این طرح با واکنش شدید مسلمانان و فلسطینیان رو به رو شده و تنش و درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.
طرح معامله قرن که «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا آن را طراحی کرده مبتنی بر واگذاری نیمی از کرانه باختری و بخشی از بیت‌المقدس شرقی به رژیم صهیونیستی است و در مقابل، این رژیم با تشکیل کشور مستقل فلسطینی در نیمه دیگر کرانه باختری و نوار غزه موافقت می کند و شهر ابودیس به جای بیت المقدس به عنوان پایتخت فلسطین درنظر گرفته خواهد شد.
این طرح همچنین شامل چشم پوشی فلسطینی‌ها از حق بازگشت به سرزمین خود است که طبق قطعنامه ۱۹۴ شورای امنیت سازمان ملل به رسمیت شناخته شده است.

منبع ایرنا : irna.ir
۲۰۱۹-۰۶-۲۵ ۱۷:۰۸:۳۱

بنر دوره مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *