خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

سند الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت باید تحولات آینده جهان را در نظر گیرد

محمود نیلی احمدآبادی روز چهارشنبه در هشتمین کنفرانس الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت “الگوی پیشرفت؛ پیشران‌ها، چالش‌ها و الزامات تحقیق” اظهار کرد: با توجه به تحولات در هوش مصنوعی و آموزش الکترونیک مرزها از میان برداشته شده است، این تحولات تعلق دانشجویان به دانشگاه ها را تغییر می دهد از این رو می توان گفت تحول در دانشگاه ها تحول در کشور را موجب می شود.

وی افزود: بیشتر مسئولان به دلیل تقسیم اختیارات در بلاتکلیفی به سر می‌برند، چرا که مسئولیت بسیاری از امور را دارند اما با توجه به نداشتن اختیار کافی تصمیم گیری و اجرا با تأخیر روبه رو می‌شود.

وی با بیان اینکه خلاقیت و نوآوری سبب توسعه دنیا شده است که کاملاً نیازمند روش و فرآیند است، افزود: نوآوری و خلاقیت در گذشته هم وجود داشته اما جزو برنامه‌های آموزشی اصلی نبوده است و این نوآوری‌ها تعلق دانشجویان به دانشگاه‌ها را تغییر می‌دهد، از این رو می‌توان گفت تحول در دانشگاه‌ها تحول در کشور را موجب می‌شود.

به گفته رئیس دانشگاه تهران، در حال حاضر کشورها با مراکز رشد و نوآوری خود را به عنوان شاخص توسعه معرفی می‌کنند، سند بالادستی و راهنما باید به گونه‌ای نوشته شود که خلاقیت و نوآوری را در اولویت قرار دهد.

نیلی احمدآبادی با اشاره به اهمیت بحث مشخص بودن فرآیندها در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، یادآورشد: اگر در الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت فرآیندها نشاندهنده اجرای تمامی اهداف باشد، فرد مسئول دچار چالش نمی‌شود، این سند باید امکان بازنگری به بهترین شکل را داشته باشد.

به گفته وی، بسیار ارزشمند است که کشور، آینده پژوهشی انجام می‌دهد و سندی برای ۵۰ سال آینده خود را مشخص می‌کند، از سوی دیگر باتوجه به بهره گیری از ظرفیت‌های علمی و دانشگاهی در تدوین و تنظیم الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت، این سند موفق می‌شود.

رئیس دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: هر عمل بر پایه علم، بی شک موفق می‌شود. این سند به مشغله ذهنی محقق تبدیل شده تا یک ساز و کار مشخص برای بهبود پژوهش‌ها مشخص کنند.

نیلی احمدآبادی همچنین ادامه داد: سند چشم انداز کشور برای پویایی به بازنگری و ارزیابی نیاز دارد تا براساس تحولات جهانی حرکت و به علم متصل شود.

وی افزود: اگر بخش فرآیندی در سند چشم انداز کشور دیده نشود، این سند در حوزه اجرا با مشکل مواجه می‌شود، باید پیش از پرداخت بودجه برای تحقیقات در ابتدا سیاست‌های اصلی کشور مشخص شود، در این راستا دانشگاه تهران با دارا بودن بیشترین ظرفیت برای کمک به الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت اعلام آمادگی می‌کند.

منبع ایرنا : irna.ir
۲۰۱۹-۰۶-۱۲ ۱۲:۴۸:۱۵

بنر دوره مجازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *