خرید فالوور اینستاگرام خرید لایک اینستاگرام

انجمن‌های دانشجویی برای مشکلات کشور راه حل ارائه کنند

به گزارش روز دوشنبه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، سعیدرضا عاملی در دیدار با اعضای انجمن های علمی و کانون های فرهنگی دانشجویی افزود: انجمن‌های علمی ظرفیت بسیار بزرگی محسوب می شوند، اما این ظرفیت به طور شایسته مورد توجه قرار نگرفته است.

عاملی عنوان کرد: در دانشگاه‌های بزرگ دنیا گزارش انجمن‌های علمی در هیأت مدیره دانشگاه‌ها ارائه می‌شود.
وی با اشاره به لزوم توجه به روند علمی کشور، افزود: از تشکل‌های علمی انتظار می‌رود در این زمینه حضور بیشتر و تاثیرگذاری داشته باشند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی خطاب به دانشجویان تاکید کرد که از طریق کمیسیون دانشجوی، می توانند به این شورا کمک کنند.

عاملی در ادامه گفت: نباید از صدای دانشجو بترسیم و البته دانشجویان هم نباید سخنان را با عصبانیت و خشونت بیان کنند؛ در نقد هم باید تعامل سازنده داشته باشیم.

وی اظهار کرد: یکی از ضعف‌های ما در کشور، نپرداختن به چرخه کامل کار است و کارهای ناقص، تمام نشده و پردازش نشده زیاد داریم. نظام پرداخت حقوق کشور، ناظر بر وضعیت واقعی شاغلان نیست.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید کرد: متخصصان و به ویژه دانشجویان با توجه به روحیه آزادگی باید برای رفع چالش‌ها تلاش کنند. هیچ‌کس منکر مشکلات نیست، اما حرکت به سمت عدالت جزء اهداف اصلی نظام است.

در این دیدار که در محل دبیرخانه شورا برگزار شد، موضوعاتی از جمله لزوم بازنگری در آئین‌نامه شوراهای فرهنگی دانشگاه‌ها، فضای مجازی، محدودیت منابع و کمبود اعتبارات، اصلاح آئین نامه نشریات دانشجویی، وضعیت معیشت دانشجویان به خصوص در مناطق دور افتاده، سیاست پولی شدن آموزش عالی و تاثیر آن بر عدالت آموزشی، سلیقه‌ای شدن فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی، تحقق عدالت آموزشی و پرداخت پژوهانه به دانشجویان دکتری مورد تاکید قرار گرفت./

منبع ایرنا : irna.ir
۲۰۱۹-۰۶-۲۴ ۲۱:۰۴:۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *